• VALENTÍNSKA POŠTA

• Deň sv. Valentína, sviatok zaľúbených, sme si na našej škole z dôvodu pandemickej situácie pripomenuli až dňa 17.2.2022 cez rozhlasovú reláciu venovanú tým, ktorí chcú vyjadriť svoju lásku či povedať niekomu len jednoduché „ďakujem“.

Tento rok sme v škole na prízemí umiestnili SCHRÁNKU – „Valentínsku poštu“, do ktorej mohli žiaci v dňoch od 1.2. do 11.2.2022 vhadzovať svoje valentínske pozdravy.  Každý dostal možnosť vložiť svoje „valentínky“ pre kamarátov, kamarátky i učiteľov. V schránke sa nachádzalo veľké množstvo pozdravov, veľa z nich bolo adresovaných aj učiteľom, vychovávateľkám, upratovačkám ako poďakovanie za lásku, pomoc a obetavosť.

No netreba zabúdať! Povedať ľúbim ťa či ďakujem človeku, na ktorom nám záleží môžeme, aj v hociktorý iný všedný deň!

• Šaliansky Maťko 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Šaliansky Maťko 2022.

Šaliansky Maťko: Dňa 9. februára 2022 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Súťaže sa zúčastnili žiaci 2. – 7. ročníka, ktorí si zmerali sily v schopnosti zaujať svojím rétorickým prejavom. Naši žiaci sa v recitácii slovenských povestí blysli krásnymi výkonmi a najlepší z nich boli odmenení diplomami.

Súťažilo sa v troch rôznych kategóriách: I. kategória: 2. – 3. roč. ZŠ,

II. kategória: 4. – 5. roč. ZŠ, III. kategória: 6. – 7. roč. ZŠ.

Do obvodného kola postúpil z každej kategórie žiak umiestený na 1. mieste.

Výsledky školského kola:

I. kategória: 1. miesto – Dominika Kesegová (2.A)

2. miesto – Jakub Árendáš (2.B)

3. miesto – Simona Turanská (3. roč.)

Zuzana Danišová (3. roč.)

II. kategória: 1. miesto – Petra Krčmárová (4.A)

2. miesto – Lucia Klučiarová (4.A)

3. miesto – Dominika Klimeková (4.A)

Lenka Mihálová (4.B)