• Obchod budúcnosti

• „Deti pravdepodobne naplnia to, čo veríte, že sú schopné.“ - (Lady Bird Johnson)

Sú projekty, ktoré sú domácimi úlohami a projekty, ktoré vysielame do sveta ako odkaz našej tvorivej práce. Jedným z takýchto projektov bol aj celoslovenský projekt Obchod budúcnosti, do ktorého sa zapojili žiaci VIII. B. Netrvalo chvíľu, ani deň, ani týždeň, ale niekoľko týždňov, kým vznikla konečná verzia. Práca, v ktorej žiaci pracovali v oblasti obchodu, ekológie, technologických inovácii, informatiky, poznania vlastného regiónu a mesta. Bola to práca kolektívu, na konci ktorej vznikol model a prezentácia moderného obchodného domu BIOKE. Názov v sebe nesie posolstvo, ktoré natoľko oslovilo porotu, že tento projekt je víťazný a žiaci získavajú hlavnú cenu.

Vzhľadom na rozsah práce nie je možné ho odprezentovať verejnosti inak ako momentkami na fotografiách a krátkym videom.

Hlavnú cenu- 3500 € prídu žiakom v dohľadnom čase odovzdať zástupcovia ochodných spoločností.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhali dosiahnuť vytúžený cieľ.

Už teraz sa tešíme na výlet podľa vlastného výberu v hodnote 2000 €.

• Prednes slovenskej povesti

• Dňa 22. januára 2024 sa uskutočnilo na našej škole Školské kolo Šalianskeho Maťka – recitačnej súťaže v prednese slovenskej povesti. Naučiť sa prozaický text a navyše s nárečovými slovami nie je vôbec jednoduché, preto sme každého účastníka ocenili pamätným diplomom za účasť a sladkou odmenou.

Víťazi tohoročnej súťaže si odniesli okrem diplomu aj pekné ceny, prvé miesta dokonca knižnú odmenu. Žiaci z prvých miest nás pôjdu reprezentovať do okresného kola, ktoré sa uskutoční v Leviciach.

Ocenení boli:

I. kategória – žiaci 2. a 3. ročníka

1. miesto – Sandra Fedorsová
            2. miesto – Tamara Jančová, Elena Vreštiaková
            3. miesto – Eliška Krčmárová

II. kategória – žiaci 4. a 5. ročníka

1. miesto – Jakub Árendáš
            2. miesto – Simona Turanská
            3. miesto – Dominika Kesegová

III. kategória – žiaci 6. a 7. ročníka

1. miesto – Roberta Jančová
            2. miesto – Petra Krčmárová
            3. miesto – Lucia Vydrová

Výhercom blahoželáme!

• Lyžiarsky výcvik Donovaly 2024

• V dňoch 8 .1. 2024 - 12. 1. 2024 sa žiaci našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcviku v stredisku SKI Donovaly. Za prítomnosti našich učiteľov- lyžiarskych inštruktorov- sa 35 žiakov naučilo a zdokonaľalilo v lyžovaní. V oddychový poldeň absolvovali krátky výlet na Novú hoľu, kde ich čakal nádherný výhľad.

Tu si z najvyššieho bodu mohli pozrieť krásy celého okolia. Naši lyžiari vykonávali výcvik na Záhradišti a žiaci 1. skupiny aj na náročnejšej trati na Novej holi. Už ako tradične sa vo štvrtok konali preteky v slalome, kde predviedli, čo sa za týždeň naučili.

Po nich nasledovalo lyžovanie v maskách, ktoré v celom lyžiarskom stredisko zožalo veľký úspech. Žiaci týmto, šírili dobré meno našej školy aj mesta. Po celotýždňovom lyžovaní sa plný zážitkov všetci vrátili domov.

• Pytagoriáda- školské kolo

• Pytagoriáda patrí medzi najstaršie matematické súťaže, je určená pre žiakov tretieho až ôsmeho ročníka. Počas 60-tich minút žiaci riešia 15 úloh. Úspešným riešiteľom sa stáva ten, ktorý má aspoň 10 úloh správne vyriešených. Za zostávajúci čas sa žiakom pripisujú ďalšie body.

A úspešných riešiteľov bolo tento rok neúrekom. Všetkým blahoželáme a prajeme veľa šťastia v okresnom kole.

3.ročník

Matias Bombicz