• Marec v znamení kníh

•

Témou celého mesiaca marec boli v našej škole knihy. A tak deti zažili v priestoroch tried i mimo nich pútavé stretnutia s knihou, ktorá ich sprevádza celým životom. V prvom a druhom ročníku si vďaka projektu- Čítame pre radosť - žiaci s triednymi učiteľmi otvorili triedne knižnice, ktorých poličky naplnili zakúpenými knihami.

Žiaci prvého aj druhého stupňa na hodinách čítali, vytvárali záložky, oboznamovali s tvorbou kníh, riešili záhady a množstvo otázok, ktoré v nás- čitateľoch- odznievajú pri čítaní.

Chceme, aby čítanie ostalo deťom blízke, aby v knihách našli múdrosť a svet, do ktorého môžu kedykoľvek uniknúť. A preto ostávajú knihy v triedach, na chodbách školy, ba aj v knižnej búdke na našom dvore.

Našim čitateľom želáme ešte veľa chuti pri hltaní riadkov na stránkach kníh!

• Global Money Week

• V rámci aktivít Global Money Week sa naša škola zapojila do celoslovenskej súťaže Kvíz o peniazoch. Súťažili dva tímy. Jeden z IX.A a druhý z IX. B. Z vyše 400 súťažiacich je 129 miesto výsledkom dobrých vedomostí z finančnej gramotnosti našich žiakov.

• Naši Experti

• Máme v škole EXPERTOV!

Tešíme sa, že súťaži EXPERT Geniality show sú verní už skúsení súťažiaci a pridávajú sa aj noví záujemcovia. Tento rok sa súboja o titul zúčastnilo 15 žiakov z druhého stupňa a dokázali, že sú to hlavičky. Zapojeným žiakom ďakujeme za reprezentáciu a gratulujeme!

Titul TOP EXPERT získali: Miriam Ďurovská, Alexandra Nelly Kajanová a Jakub Hamar.

Úspešní žiaci: Kamila Cibulová, Filip Fazekaš, Miriam Ďurovská, Jakub Hamar, Juraj Holík, Emma Klučiarová, Zoja Mária Kovácsová.

• VŠETKOVEDKO

• Talentída ako každý rok vyhlásila Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími. Do tejto celoslovenskej súťaže sa prihlásilo 27 žiakov.

V našej škole si tento súboj vyskúšali štyria prváci, 12 druhákov, traja tretiaci a 8 štvrtákov. Svoje vedomosti si otestovali  vo všetkých oblastiach, s ktorými sa doteraz stretli – prvouka, prírodoveda, vlastiveda, slovenský jazyk a literatúra, matematika, anglický jazyk, hudobná výchova, výtvarná výchova, informatická výchova, dopravná výchova.

Medzi 30 % najúspešnejších žiakov, ktorí získali titul a diplom VŠETKOVEDKO patrili:

V kategórii VŠETKOVEDKO 1 - Martin Farkaš, Rebeka Vreštiaková, Sebastián Kuliński

VŠETKOVEDKO 2 - Sofia Gavronská, Tamara Jančová, Nela Jelínková,

VŠETKOVEDKO 2 - Sandra Fedorsová, Nina Dingová

VŠETKOVEDKO 3 – Matias Bombic, Hanka Bednárová

VŠETKOVEDKO 4  - Ema Zaťková

Okrem diplomov získali žiaci šatku, pero a niektorí aj peračník.  Úspešní tretiaci získali aj knižnú odmenu.

Srdečne blahoželáme všetkým našim múdrym hlavičkám !

• Návšteva DAB v Nitre

• Umožniť deťom návštevu divadelného predstavenia je ako otvoriť im dvere do     iného sveta.

Dňa 29.2.2024 mali naši žiaci 1. stupňa možnosť vidieť rozprávkový muzikál Povala, ktorý bol vtipným príbehom o jednom vlámaní, o dvoch zaľúbencoch a štyroch duchoch hľadajúcich lepší svet. Deti v príbehu našli všetko, čo majú radi – duchov, gangstrov, robota, rozprávkové postavy, vynálezcu, dobrú a vtipnú babičku, smiešnych detektívov a tiež zaľúbencov. Muzikál Povala bol plný dobrodružstva, vtipu, napätia, tajomstva, ale hlavne, mal šťastný koniec. Bol to pre nás všetkých úžasný umelecký zážitok.