• VŠETKOVEDKO

Talentída ako každý rok vyhlásila Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími.

V našej škole si tento súboj vyskúšali piati druháci, osem tretiakov a päť štvrtáčok.

Svoje vedomosti si otestovali  vo všetkých oblastiach, s ktorými sa doteraz stretli – prvouka, prírodoveda, vlastiveda, slovenský jazyk a literatúra, matematika, anglický jazyk, hudobná výchova, výtvarná výchova, informatická výchova, dopravná výchova.

Medzi 30 % najúspešnejších žiakov, ktorí získali titul a diplom VŠETKOVEDKO patrili:

V kategórii  VŚETKOVEDKO 2 - Matias Bombicz

VŚETKOVEDKO 3 - Tobias Titurus, Lukáš Trnka, Ema Zaťková

VŚETKOVEDKO 4  - Ivana Jašeková, Sofia Hercová,

VŚETKOVEDKO 4  - Zuzana Danišová, Simona Turanská

Osobitne s tešíme, že Matias Bombicz a Tobias Titurus sa dostali medzi najúspešnejšie deti a ich fotky budú uverejnené na stránke súťaže v Galérii slávy.

Srdečne blahoželáme všetkým našim múdrym hlavičkám !

• Školský karneval

• Školský karneval, ktorý sa konal v piatok 17. 2. 2023 aj vďaka pomoci MsKS, reštaurácie Garaj, mestu Tlmače, nášmu bývalému žiakovi Patrikovi, skvelým rodičom a pedagogickému zboru...

Všetkým patrí obrovské

ĎAKUJEME

Vďaka Vám deti zažili niekoľko hodín zábavy, naučili sa pár tanečných krokov a užili si tombolu.

• Preventisti u nás v škole

• Naša škola v rámci prevencie sociálno-patologických javov spolupracuje aj s inými inštitúciami. Vo štvrtok 9. 2. 2023 mali niektoré ročníky ZŠ Tlmače zorganizovanú interaktívnu besedu pod vedením preventistky Okresného riaditeľstva PZ Levice JUDr. Moniky Barnovej a koordinátorky ochrany detí pred násilím ÚPSVaR Mgr. Dominiky Danáčovej, ktoré pútavou formou našich žiakov oboznámili s témou prevencie šikany a prevencie látkových závislostí. Obsah besied bol veľmi užitočný, zrozumiteľný, naši žiaci sa do besied aktívne a so záujmom zapájali, mali trefné otázky, ktoré však naše pozvané odborníčky s prehľadom zodpovedali.

• Vyhodnotenie súťaže jednotlivcov o Olympijský odznak všestrannosti v školskom roku 2022/2023

• Tento školský rok sa naša škola prihlásila do súťaže jednotlivcov o Olympijský odznak všestrannosti (OLOV). Súťaž je určená pre žiakov 6. – 9. ročníka. Žiaci v čase od 12. 09.2022 – 18. 11. 2022 na hodinách telesnej a športovej výchovy postupne absolvovali 6 rôznych disciplín. Po splnení všetkých podmienok bolo vyhodnotených 18 žiakov. Boli ocenení certifikátom odznaku všestrannosti a podľa výkonov dostali  bronzový, strieborný alebo zlatý odznak. Ostatným zúčastnením žiakom bol odovzdaní certifikát o absolvovaní OLOV. Žiakom za ich výkony blahoželáme.

Zlatý odznak

Miriam Ďurovská (7. roč.)

Strieborný odznak

Tamara Kissimonyiová (6. roč.)

Oskar Moravčík (7. roč.)

Alexandra Butkovičová (9. roč.)

Zoja Lacková (9. roč.)

bronzový odznak

Samuel Kováč (6. roč.)

Karolína Lacková (6. roč.)

Jakub Hamar (7. roč.)

Juraj Holík (7. roč.)

Nina Nováková (7. roč.).

• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 19.1.2023 sa naši žiaci - víťazi školského kola Olympiády anglického jazyka vybrali zabojovať o umiestnenie aj v okresnom kole Olympiády v Leviciach.

Ich úsilie bolo napokon korunované úspechom, keď po dlhom a namáhavom dni získali výborné umiestnenia. Tomáš Nemček zo 6. A sa v kategórii 1A umiestnil na 8. mieste a stal sa úspešným riešiteľom a Aneta Daniela Vrtíková z 8. B sa v kategórii 1B umiestnila na 7. mieste ako úspešná riešiteľka.

V oboch kategóriách súťažilo vyše 30 žiakov z celého okresu, o to je ich umiestnenie vzácnejšie! Obom srdečne gratulujeme!!!

• ŠALIANSKY MAŤKO - okresné kolo

• Tak ako po iné roky, aj tento rok, reprezentovali našu školu žiaci v okresnom kole súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko J. C. Hronského.

V I. kategórii Jakub Árendáš, v II. kategórii Petra Krčmárová a v III. kategórii Daren Roderik Stribula.

O priazeň poroty zápolili celé doobedie. Krásne výkony podali v silnej konkurencii, keďže v každej kategórii súťažilo vyše 20 recitátorov.

Z víťazného koláča sa ušlo Darenovi Roderikovi Stribulovi, ktorý sa umiestnil na 1. mieste, čím sa nominoval do krajského kola. Gratulujeme k umiestneniu a všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.