• Hlavná aktivita 1

„Extra hodiny vo výchovno-vzdelávacom procese“

Cieľom aktivity je zabezpečiť lepšie výsledky žiakov, inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu pre všetkých žiakov. Zámerom extra hodín je rozšíriťa prehĺbiť obsah predmetu, zvýšiť čitateľskú, matematickú a prírodovednú gramotnosť. Hodiny budú zároveň doplnením vyučovacieho predmetu pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktorí nemôžu napredovať v rámci bežných vyučovacích hodín a ktorí postupujú podľa individuálnych vzdelávacích programov. Extra hodiny sú v súlade so štátnym a školským vzdelávacím programom. Cieľom aktivity je tiež zakúpenie didaktických pomôcok, počítačovej zostavy, kníh a zošitov pre žiakov. Všetky pomôcky sú veľmi potrebné a dôležité, nakoľko budú využité na extra hodinách

Výstupy: Výstupom aktivity bude realizovaný počet extra hodín, ktoré budú pridané k nasledovným predmetom: Environmentálna výchova, Matematika, Biológia, Fyzika.

Extra hodiny na I. stupni:

6 hodín Environmentálna výchova

2 hodiny Finančná gramotnosť

Spolu 8 extra hodín

Extra hodiny na II. stupni

1 hodina Biológia

1 hodina Fyzika

2 hodiny Environmentálna výchova

Spolu 4 extra hodiny

Hlavná aktivita 2

„Pedagogické kluby“

Hlavným cieľom vytvorených pedagogických klubov s výstupom je poskytnúť platformu pre aktívne sieťovanie pedagógov. Vytvoriť spoločnú spoluprácu pedagogických zamestnancov na spoločných témach a medzigeneračnú výmenu informácií a skúseností medzi mladými a staršími (skúsenejšími) pedagógmi.

V rámci aktivity sa zriadia 2 pedagogické kluby. V týchto kluboch sa budú stretávať vybraní pedagógovia školy, ktorí si budú vymieňať medzi sebou skúsenosti. Títo pedagógovia majú vo svojom voľnom čase záujem o ďalšie vzdelávanie a zdieľanie informácií. Pedagógovia budú získavať nové poznatky, budú ochotní prezentovať svoju prácu, budú sa vedieť podeliť so svojimi skúsenosťami a tým inšpirovať ďalších svojich kolegov. V rámci stretnutí bude prebiehať prezentácia noviniek, zaujímavých trendov vo vyučovaní, vytvorí sa priestor pre diskusiu, návrhy a riešenia. Vytvorí sa priestor na otvorenú komunikáciu a výmenu skúseností v oblasti metodických príprav pre tematicky rôzne zamerané vyučovacie hodiny a podobne.

Hlavná aktivita 3

„Riadenie a koordinácia projektu“

Našim cieľom je v aktivite „Riadenie a koordinácia projektu“ dosiahnuť kvalitnú a správnu implementáciu projektu od jeho začiatku až po koniec realizácie, zabezpečiť jeho udržateľnosť, zabezpečiť koordináciu subjektov podieľajúcich sa na jeho realizácii, kontrolovať a priebežne vyhodnocovať stanovené ciele, identifikovať a aktualizovať, riešiť neočakávané situácie, spracovať záverečné vyhodnotenie pre dosiahnutie hlavného cieľa projektu.